Partners













Partners














Africa - African Nations Championship
15:00 postp Malawi - Madagascar
15:00 postp Seychelles - Mauritius
15:00 postp South Sudan - Somalia
Albania - Superliga
19:00 44' KF Tirana 1-0 Partizani Tirana
Argentina - Primera B Metropolitana
02:00 FT Deportivo Moron 5-0 Atletico Excursionistas (1-0)
Argentina - Primera C Metropolitana
20:30 Defensores Unidos - Sportivo Italiano
20:30 Deportivo Merlo - Argentino Quilmes
Argentina - Primera D Metropolitana
20:30 Atletico Ituzaingo - Atletico Lugano
20:30 Central Ballester - Centro Espanol
Argentina - Primera Division
02:15 Atletico Independiente - Estudiantes La Plata
00:00 Quilmes Atletico - Talleres Cordoba
Armenia - First League
14:00 FT Banants Yerevan II 2-0 Alashkert Martuni II (0-0)
14:00 FT Gandzasar Kapan II 2-1 Shirak Gyumri II (1-0)
14:00 FT Pyunik Yerevan II 2-2 Ararat Yerevan II (1-2)
Australia - South Australian State League
12:00 FT The Cove FC 2-3 Adelaide Victory (0-3)
Austria - First League
20:30 Wiener Neustadt - WSG Wattens
18:30 58' Kapfenberger SV 1-1 Austria Lustenau (0-1)
18:30 59' Blau Weiss Linz 1-0 SV Horn (1-0)
18:30 59' Floridsdorfer AC 0-2 FC Liefering (0-2)
Austria - Regionalliga (Mitte)
19:00 45' SV Grieskirchen 0-0 SV Allerheiligen
19:00 45' TSV Hartberg 1-0 Union St. Florian
19:00 45' SC Kalsdorf 0-0 SV Lafnitz
19:00 45' SC Weiz 1-0 ATSV Wolfsberg
19:00 45' Vorwarts Steyr 0-1 Austria Klagenfurt
18:00 postp ATSV Stadl Paura - FC Pasching
Austria - Regionalliga (Ost)
20:00 SV Schwechat - Stadlau
19:00 42' First Vienna 0-0 ASK Ebreichsdorf
19:00 45' SC Ritzing 0-1 FCM Traiskirchen
19:00 45' Admira Wacker II 0-1 SKU Amstetten
17:30 FT SKN St. Polten II 2-1 Austria Wien II (1-0)
Austria - Regionalliga (West)
19:00 postp Salzburger AK - Pinzgau Saalfelden
19:00 postp FC Dornbirn - SV Grodig
19:00 45' SC Schwaz 1-0 FC Kufstein
19:00 postp TSV St. Johann - SV Seekirchen
19:00 postp USC Eugendorf - Austria Salzburg
19:00 45' Wacker Innsbruck II 0-1 Red Bull Salzburg II
18:30 postp VfB Hohenems - Rheindorf Altach II
Belgium - Belgacom League
20:30 Cercle Brugge - AFC Tubize
20:30 OH Leuven - Lommel United
Belgium - Jupiler Pro League
20:30 Standard Liege - Saint Gilloise
Bulgaria - A Group
19:00 45' Neftochimic Burgas 0-1 Pirin Blagoevgrad
16:30 FT Dunav 2-3 Lokomotiv Plovdiv (1-1)
Chile - Campeonato Nacional Scotiabank
01:00 Universidad Concepcion - Deportes Temuco
Chile - Primera Division B
21:30 Union Calera - Santiago Morning
China - Ping An Super League
13:30 FT Guangzhou R&F 1-3 Guizhou Zhicheng (1-1)
Colombia - Copa Postobon
02:30 FT Alianza Petrolera 3-0 Real Santander (1-0)
Colombia - Liga Postobon
02:45 FT America Cali 0-1 Independiente Santa Fe (0-1)
Czech Republic - Ceska fotbalova liga
18:00 84' FK Horovicko 1-3 FC Pisek (1-2)
Czech Republic - Fotbalova Narodni Liga
18:00 90' Sigma Olomouc 2-0 Banik Sokolov (2-0)
Czech Republic - Gambrinus Liga
20:15 1. FK Pribram - Sparta Praha
18:00 86' Vysocina Jihlava 2-0 Zbrojovka Brno (0-0)
Denmark - Superligaen
20:15 Randers FC - Esbjerg fB
18:00 87' Odense BK 1-1 AC Horsens (1-1)
Ecuador - Copa Pilsener Serie A
23:00 Fuerza Amarilla SC - Barcelona Sporting
03:00 Deportivo Cuenca - River Plate
Egypt - Etisalat Premier League
18:30 54' Ismaily SC 1-0 Masry SC (1-0)
16:00 FT Tanta 0-0 Zamalek SC (0-0)
England - Sky Bet Championship
20:45 Cardiff City - Newcastle United
Estonia - A. Le Coq Premium Liiga
18:30 60' Tammeka Tartu 0-2 Nomme Kalju (0-2)
18:00 90' Viljandi Tulevik 0-2 Flora Tallinn (0-2)
18:00 90' Levadia Tallinn 8-0 Parnu Linnameeskond (3-0)
Finland - Veikkausliiga
19:00 45' SJK Seinajoki 0-1 HIFK Helsinki
France - Championnat National
20:00 US Boulogne - Paris FC
20:00 ASM Belfort - Sedan
20:00 Les Herbiers VF - AS Beziers
20:00 US Concarneau - Creteil Lusitanos
20:00 CA Bastia - US Avranches
20:00 Lyon Duchere - USL Dunkerque
20:00 SAS Epinal - LB Chateauroux
France - Ligue 1
20:45 Angers Sporting - Olympique Lyonnais
France - Ligue 2
20:00 Racing Strasbourg - Havre Athletic
20:00 Amiens SC - Athletic Ajaccio
20:00 Bourg Peronnas - Sochaux Montbeliard
20:00 Gazelec Ajaccio - Valenciennes FC
20:00 Chamois Niort - Stade Reims
20:00 Nimes Olympique - AJ Auxerre
20:00 Orleans Loiret - Red Star FC
20:00 Tours FC - Clermont Foot
Germany - Bundesliga
20:30 Bayer Leverkusen - FC Schalke 04
Germany - Regionalliga (Bavaria)
19:00 43' 1. FC Schweinfurt 05 1-2 FC Memmingen
19:00 45' TSV Buchbach 0-0 FC Ingolstadt 04 II
19:00 45' Wacker Burghausen 0-0 SpVgg Bayreuth
18:30 60' FC Augsburg II 2-1 Bayern Munchen II (2-1)
18:30 56' FV Illertissen 1-3 1860 Rosenheim (1-3)
18:15 75' SpVgg Bayern Hof 2-4 SpVgg Unterhaching (2-2)
Germany - Regionalliga (North)
19:30 15' Drochtersen Assel 0-0 Hannover 96 II
Germany - Regionalliga (Northeast)
18:45 45'+ Hertha BSC II 2-0 FSV Luckenwalde
18:00 68' SV Babelsberg 03 1-1 Energie Cottbus (0-1)
18:00 89' Carl Zeiss Jena 0-1 RB Leipzig II (0-0)
Germany - Regionalliga (Southwest)
19:30 14' FC 08 Homburg 0-0 Astoria Walldorf
19:00 42' Steinbach 0-0 Wormatia Worms
Germany - Regionalliga (West)
19:30 14' Wuppertaler SV Borussia 0-0 TSG Sprockhovel
18:30 60' Rot Weiss Ahlen 0-1 FC Schalke 04 II (0-1)
Germany - Second Bundesliga
18:30 59' FC St. Pauli 2-0 1. FC Heidenheim Goal!
18:30 60' Union Berlin 2-0 SV Sandhausen (1-0)
18:30 60' VfL Bochum 2-2 Dynamo Dresden (0-2)
Germany - Third Liga
19:00 43' Fortuna Koln 0-0 SC Paderborn 07
Greece - Superleague U20
14:00 FT Panetolikos FC U20 2-2 Olympiacos Piraeus U20 (1-1)
Iceland - Borgunarbikar
21:00 Keflavik IF - UMF Vidir
21:00 UMF Selfoss - Kormakur Hvot
21:00 HK Kopavogur - Fram Reykjavik
Iraq - Asia Cell Premier League
16:00 FT Quwa Jawiya 1-0 Naft Wasat (1-0)
16:00 FT Zawra'a SC 4-1 Naft Janoob (1-0)
Ireland - First Division
21:00 Wexford Youths - Cabinteely FC
20:45 Shelbourne FC - Cobh Ramblers
20:45 Waterford United - UCD Dublin
Ireland - SSE Airtricity Premier League
21:00 Shamrock Rovers - Limerick FC
20:45 Bohemian Dublin - Finn Harps
20:45 Cork City - Bray Wanderers
20:45 Derry City - St. Patrick's Athletic
20:45 Drogheda United - Sligo Rovers
20:45 Galway United - Dundalk FC
Israel - Liga Alef (North)
14:30 FT Ironi Tiberias 0-0 Hapoel Robi Shapira
14:30 FT Maccabi Daliyat Karmel 0-0 Hapoel Kafr Kanna
14:30 FT Tzeirei Kafr Kanna 0-4 Moadon Sport Tira (0-2)
14:30 FT Hapoel Asi Gilboa 0-1 Hapoel Herzliya
14:30 FT Ironi Sport Hadera 4-0 Hapoel Migdal Ha'emek (2-0)
14:30 FT Maccabi Tzur Shalom 0-0 Ironi Kiryat Ata (0-0)
Israel - Liga Alef (South)
14:30 FT Maccabi Jaffa 5-1 Hapoel Bikat Hayarden (2-1)
14:30 FT Hakoah Amidar 1-0 Beitar Kfar Saba (0-0)
14:30 FT Hapoel Azur 0-3 Sektzia Nes Tziona (0-1)
14:30 FT Hapoel Hod HaSharon 1-4 MS Kafr Qasem (0-1)
13:00 FT Hapoel Marmorek 3-4 Hapoel Kfar Shalem (2-3)
13:00 FT Maccabi Yavne 3-1 Maccabi Kiryat Gat (3-0)
Israel - Liga Leumit (Bottom Playoff)
15:00 FT Hapoel Afula 0-0 Ironi Nesher (0-0)
15:00 FT Hapoel Jerusalem 1-1 Nir Ramat HaSharon (0-0)
15:00 FT Hapoel Rishon LeZion 1-2 Maccabi Herzliya (1-1)
15:00 FT Maccabi Sha'arayim 4-1 Nazareth Illit (3-1)
Israel - Liga Leumit (Top Playoff)
15:00 FT Maccabi Ahi Nazareth 4-3 Hapoel Petah Tikva (1-1)
15:00 FT Hapoel Acre 0-0 Hapoel Ramat Gan (0-0)
15:00 FT Hapoel Bnei Lod 1-1 Hapoel Katamon (1-1)
15:00 FT Maccabi Netanya 2-1 Beitar Tel Aviv (1-1)
Italy - Serie A TIM
20:45 Atalanta Bergamo - Juventus Torino
Jordan - Al Manaseer Pro League
17:30 FT Hussein Irbid 2-1 Shabab Ordon (0-0)
Lithuania - Cup
18:00 SK Taskas Gargzdu - Banga Gargzdai
18:00 Silas Kazlu Ruda - Nevezis Kedainiai
Luxembourg - National Division
20:00 Progres Niedercorn - Jeunesse Canach
Mexico - Ascenso MX (Clausura)
02:30 FT Lobos BUAP 2-0 Mineros Zacatecas (1-0)
Mexico - Liga Bancomer MX (Clausura)
03:30 Tiburones Rojos Veracruz - CF Monterrey
Morocco - Botola Pro
20:30 Olympic Safi - Kawkab Marrakech
18:30 60' Difaa Jadidi 2-0 FAR Rabat (2-0)
Netherlands - Jupiler League
20:00 PSV Eindhoven R - Telstar Velsen
20:00 FC Dordrecht - FC Emmen
20:00 FC Volendam - MVV Maastricht
20:00 Helmond Sport - Almere City
20:00 NAC Breda - FC Oss
20:00 RKC Waalwijk - Fortuna Sittard
20:00 SC Cambuur - FC Eindhoven
20:00 VBV De Graafschap - Achilles '29
20:00 VVV Venlo - Ajax Amsterdam R
Oman - Professional League
18:45 HT Oman FC 0-0 Nahda Buraimi (0-0)
16:00 FT Dhofar SCSC 4-2 Jalan (2-1)
15:45 FT Muscat FC 1-1 Sohar (0-0)
Paraguay - Copa TIGO
23:00 Rubio Nu Asuncion - Nacional Asuncion
01:00 Deportivo Capiata - Sol America
Poland - First Liga
20:45 TS Podbeskidzie - Miedz Legnica
19:00 44' Chrobry Glogow 2-0 Gornik Zabrze
19:00 45' Polonia Bytom 0-1 Rozwoj Katowice
19:00 44' Znicz Pruszkow 0-0 Stal Mielec
19:00 45' Polonia Warszawa 1-0 Radomiak Radom
Poland - T
20:30 Lech Poznan - Korona Kielce
18:00 89' Arka Gdynia 1-0 Piast Gliwice (1-0)
Portugal - Liga ZON Sagres
21:30 Vitoria Setubal - Vitoria Guimaraes
Romania - Liga I Bergenbier
19:30 15' Concordia Chiajna 0-0 CSMS Iasi
Russia - Youth Championship
15:30 FT Lokomotiv Moscow R 1-3 Rubin Kazan R (1-3)
Saudi Arabia - RAKAA Professional League
17:45 FT Nahda Khobar 0-1 Najran SC (0-0)
14:45 FT Hazm Rass 0-0 Jeel Hasa (0-0)
14:45 FT Dhamk 3-0 Al Qaisoma (0-0)
14:30 FT Al-Adalh 2-0 Orobah Jawf (2-0)
Scotland - Premiership
20:45 Ross County - Inverness CT
Singapore - Yeos Great Eastern S.League
14:15 FT DPMM FC 0-1 Tampines Rovers (0-1)
13:30 FT Home United 3-0 Geylang International (1-0)
Slovakia - Fortuna Liga
18:00 89' AS Trencin 2-1 MSK Zilina (1-1)
Slovenia - Prva Liga Telekom Slovenije
20:00 NK Domzale - Rudar Velenje
South Africa - ABSA Premiership
20:00 Golden Arrows - Mamelodi Sundowns
20:00 Highlands Park - Bidvest Wits
South Africa - National First Division
15:00 FT Cape Town All Stars 1-0 University Pretoria (1-0)
South America - Copa Bridgestone Libertadores
02:45 FT Gremio Porto Alegre 4-1 Club Guarani (3-1)
02:45 FT Sport Boys 1-3 Godoy Cruz (0-1)
02:00 FT Sport Emelec 1-2 River Plate (1-1)
00:30 FT Nacional Montevideo 3-0 Chapecoense (1-0)
00:30 FT Zulia FC 1-1 Atletico Lanus (1-0)
Spain - Liga Adelante
20:00 Elche CF - UD Almeria
Spain - Liga BBVA
20:45 Villarreal CF - Sporting Gijon
Sudan - Premier League
19:00 Hilal Omdurman - Ahli Wad Medani
Sweden - Superettan
19:00 45' Falkenbergs FF 0-1 GAIS Goteborg
Switzerland - Raiffeisen Super League
19:45 FC Luzern - FC Basel
Thailand - Toyota Premier League
15:00 FT Pattaya United 2-3 Siam Navy (1-1)
Tunisia - Ligue Professionnelle 1
16:30 FT Athletique Bizertin 2-1 Stade Gabesien (0-0)
16:30 FT JS Kairouan 1-0 Sportif Hammam Lif (0-0)
16:30 FT US Tataouine 1-2 ES Zarzis (1-2)
Turkey - PTT 1. Lig
17:30 FT Sivasspor 2-0 Giresunspor (1-0)
17:00 FT Mersin Idman Yurdu 0-4 Eskisehirspor (0-1)
17:00 FT Samsunspor 2-2 Umraniyespor (0-1)
Turkey - Spor Toto Super Lig
19:00 45' Gaziantepspor 0-0 Kardemir Karabukspor
Ukraine - Persha Liha
17:00 FT Cherkaskyi Dnipro 1-2 Illichivets Mariupol (0-2)
17:00 FT Gelios Kharkiv 0-0 Obolon Brovar (0-0)
Ukraine - U21 League
14:00 FT Vorskla Poltava U21 0-0 Stal Kamianske U21 (0-0)
13:00 FT Zirka Kirovohrad U21 0-0 PFK Aleksandriya U21 (0-0)
United Arab Emirates - Gulf League
18:45 HT Dibba Fujairah 0-1 Wasl FC (0-1)
18:45 HT Emirates Ras Khaimah 2-0 Ittihad Kalba (2-0)
18:45 HT Nasr SC 1-0 Baniyas SC (1-0)
16:00 FT Shabab Arabi 1-0 Dhafra SCC (1-0)
United States - Major League Soccer
01:30 Toronto FC - Houston Dynamo
United States - USL Professional Division
01:30 FT Orlando City II 0-0 St. Louis Lions (0-0)
Uzbekistan - Professional Futbol Ligasi
15:30 FT Pakhtakor Tashkent 1-0 Navbahor Namangan (0-0)
14:30 FT Mash'al Mubarek 1-0 Bunyodkor PFK (0-0)
World - International Friendly
11:00 FT Czech Republic U16 7-1 Sweden U16 (4-0)
11:00 FT Belgium U16 2-2 Denmark U16 (1-2)
World - Slovakia Cup
15:00 FT Russia U18 3-1 United States U18 (1-0)
11:00 FT Czech Republic U18 2-2 Belarus U18 (1-1)
11:00 FT Ireland U18 0-2 Slovakia U18 (0-1)
11:00 FT Turkey U18 0-1 Hungary U18 (0-0)